Dauguma Lietuvos porų tikisi, kad per Valentino dieną pasimylės

Ar jau skaitėte?

Trys iš keturių Lietuvos gyventojų, turinčių partnerį, yra patenkinti savo santykiais, parodė KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto šį mėnesį atlikta reprezentatyvi apklausa. Daugiau kaip trečdalis – 35 proc. – gyventojų sakė esą labai patenkinti, dar 42 proc. – patenkinti savo santykiais su antra puse. Paklausti, kiek tikėtina, jog per ateinančią Valentino dieną pasimylės su partneriu, 52 proc. atsakė, kad tikėtina. Daugiau teigiamai atsakiusių (76 proc.) tarp nesusituokusių, bet kartu gyvenančių porų, kiek mažiau (46 proc.) – tarp susituokusių.

„Kita vertus, didelė dalis susituokusių žmonių – net 35 proc. – atsakė, kad nenori nurodyti atsakymo į šį klausimą. Matome, kad tarp jų yra daugiau vyresnių žmonių, kuriems kalbėti šiuo klausimu yra didesnis tabu, o Valentino dienos šventė nėra tokia artima kaip jaunesniems gyventojams“, – komentavo KOG instituto vartotojų tyrimų vadovė Eglė Šedbaraitė.

Valentino dieną švenčia kas antras

KOG instituto vartotojų tyrimų vadovė Eglė Šedbaraitė.

Įprastai Valentino dieną švenčia truputį daugiau nei pusė – 55 proc. – gyventojų. Šiemet tyrimo metu 42 proc. pasakė, kad planuoja švęsti, dar 21 proc. buvo neapsisprendę. Daugiausia švenčiančių – 18–24 metų lietuvių grupėje.

„Pastebime, kad yra didelis požiūrio į šią dieną ir jos šventimą skirtumas pagal amžiaus grupes. Žmonės jau nuo 45 metų ją švenčia rečiau, o mažiausia švenčiančių šią dieną dalis – tarp vyresnių, 55–64 metų, gyventojų“, – teigė E. Šedbaraitė.

Iš tų, kurie švęs, labiausiai išsiskiria nesusituokusios, bet kartu gyvenančios poros: iš jų 64 proc. planuoja švęsti Valentino dieną. Iš susituokusių porų švęsti ketino beveik pusė – apie 45 proc.

„Nagrinėdami tyrimo duomenis pamatėme, kad net 85 proc. porų, kurios šią dieną švenčia, sakė esančios patenkintos santykiais“, – pridūrė KOG instituto vartotojų tyrimų vadovė.

Dienos prasmė – parodyti kitam žmogui, kad jis (ji) rūpi

Nors šalyje yra beveik trečdalis žmonių, sakančių, kad jiems Valentino diena beprasmė (tai – vėlgi vyresnio amžiaus gyventojai), didesnei daliai (40 proc.) šios šventės prasmė yra parodyti kitam žmogui, kad jis ar ji rūpi, yra mylimas ar mylima.

Kas ketvirtam lietuviui Valentino diena yra proga praleisti daugiau laiko su partneriu, kas penktam – nustebinti kitą asmenį.

Porų psichologai įvardija, kad ši šventė turi dvi puses. Viena vertus, poroms, kurios yra abipusiškai mylinčiuose santykiuose, tai dar viena graži diena, papildanti asmenines poros šventes. Kita vertus, žmonėms, kurių santykiai ne tokie geri, ji gali tapti priekaištu vienas kitam arba sau.

„Kuo daugiau pora turi asmeninių švenčių, ritualų, kuriuos kartoja kiekvienais metais, tuo labiau ji išnaudoja būdus kurti santykį ir bendrus prisiminimus, tad apskritai porų šventės yra sveikintinas dalykas. Tačiau neretai susiduriame su žmonėmis, kuriems Valentino diena kelia ir neigiamų jausmų, Nebuvimas poroje tą dieną tampa sunki patirtis, nors būti ne poroje – lygiai toks pat prasmingas gyvenimo etapas ar būdas“, – sakė psichologė dr. Vilija Girgždė.

Psichoterapeutas dr. Viktoras Keturakis teigė, kad šventę gali apkartinti ir lūkesčiai vienas kitam, tikintis, kaip ir ar antroji pusė turi pasveikinti.

„Šventė tampa bėda, kai tampa lūkesčiu. Todėl patarimas poroms ir šeimoms – jei norisi šventės, kurk ją pats ar pati. Kai šventę padarai ir pakvieti į ją kitą, gali turėti kokybišką, ypatingą laiką kartu”, – kalbėjo dr. V. Keturakis.

„Svarbu ne tik tai, kad poros švenčia, bet ir tai, kaip tai daro. Jei Valentino dienos proga du žmonės nueina pavakarieniauti į restoraną, bet vienas ar abu didžiąją dalį laiko žiūri į telefoną – jis (ji) arba jie iš tiesų nė nedalyvauja“, – pridūrė psichoterapeutas.

Beveik pusė pernai gavo dovanų

Tarp teigiamų asociacijų, susijusių su Valentino diena, gyventojai dažniausiai įvardijo, kad tai proga nuveikti su antra puse ką nors smagaus arba proga įteikti gėlių ar dovanėlę partneriui.

Paklausti, kada pastarąjį kartą gavo dovanų Valentino dienos proga, 45 proc. gyventojų sakė, kad pernai. Šiemet dauguma vyrų savo antrai pusei ketina dovanoti gėlių, dauguma moterų pirks saldainių, šokolado, saldainių dėžučių ar pan.

„Tačiau norų sąrašas šiek tiek skiriasi: nors gėlės yra daugumos moterų trokštama dovana (daugiau kaip pusė jų įvardijo, kad norėtų gauti gėlių), nemažai moterų norėtų romantiškos vakarienės restorane, taip pat nemažai jų apsidžiaugtų gavusios papuošalą, kvepalų ar kelionę. Vyrų norai kiek kuklesni gal ir dėl tam tikros tradicijos, kad jie kiek dažniau yra dovanojantys materialias dovanas. Vyrų noras, kuris galbūt ne taip dažnai atliepiamas – gauti dovanų vyno ar kito gėrimo, jie taip pat norėtų kvepalų, o kas dešimtas apsidžiaugtų gavęs romantiškus pusryčius į lovą“, – tyrimo duomenimis dalijosi E. Šedbaraitė.

Išleis apie 75 eurus

Šiemet dauguma Valentino dieną švenčiančių žmonių ketina ją paminėti romantiškai vakarieniaudami ar praleisdami romantišką vakarą namuose. Kas ketvirtas (24 proc.) ketina dovanoti dovaną, kas penktas – romantiškai vakarieniauti restorane.

Vidutinė suma, kurią žmonės ketina išleisti Valentino dienos dovanai ar jai praleisti, yra 75 eurai. Didžiausia dalis (apie 40 proc.) gyventojų planuoja išleisti nuo 30 iki 50 eurų. Brangiausiai savo antrąsias puses ketina lepinti 35–44 metų gyventojai – jie Valentino dienai sako išleisiantys apie 100 eurų.

„Tai yra tie gyventojai, kurie neretai jau turi šeimas, ir dalis jų ketina švęsti ne tik su antra puse, bet ir su šeima. Verta pabrėžti, kad kas penktas tėvas ar mama Valentino dienos proga pirks dovanų vaikams arba vaikui. Tad matome, kad, nors Valentino diena ir yra porų šventė, kai kurie žmonės linkę švęsti ne tik romantišką, bet ir tėvišką meilę“, – atkreipė dėmesį E. Šedbaraitė.

Reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas KOG rinkodaros ir komunikacijos instituto atliktas 2023 m. sausio 26–vasario 3 d., jo metu apklausti 502 suaugę (18–64 metų) Lietuvos gyventojai.

Anastasija Zemdliauskaitė

Šylant orams – patarimai, kaip poilsį gamtoje paversti patogesniu

0
Šylant orams vis daugiau žmonių laisvą laiką po darbų leidžia gamtoje. Iš spintos ištraukiamos lauko kepsninės, apsirengiama lengvesniais drabužiais ir pasiruošiama ilgai lauktai iškylai. Norint, kad laikas praleistas gryname ore būtų ne tik saugus...

Palangoje atidengtas paminklas Prezidentui Antanui Smetonai

0
Palangoje atidengtas paminklas paminklo Vasario 16-osios Akto signatarui, Lietuvos Tarybos Pirmininkui, Lietuvos Valstybės Prezidentui Antanui Smetonai. Paminklo atidengimo renginyje dalyvavo šalies Prezidentas Gitanas Nausėda. Pagerbtas pirmasis Prezidentas „Šiandien švenčiame ypatingą progą. Prieš keletą metų kartu minėjome...

Režisierius Tadas Vidmantas pristato naujieną – knygelę vaikams

0
Praėjusią vasarą savo kūrybos gerbėjus nustebinęs ilgametražiu animaciniu filmu šeimai „Babaužiukai. Septynios fantastiškos istorijos“, režisierius Tadas Vidmantas kartu su žmona Lina Vidmante ėmėsi naujo iššūkio. Šį kartą kūrybiniai partneriai pristato filmo istorijas pratęsiančią knygelę...

„Jaunimo linijos“ tinklalaidėje Paul de Miko parodė kitokią savo pusę

0
Emocinę paramą teikiančios „Jaunimo linijos“ tinklalaidėje „Iš širdies“ sudalyvavęs socialinių tinklų žvaigždė ir populiariausias Lietuvos vlogeris Paul de Miko atskleidė kitokią savo pusę. Jis kalbėjo apie jausmus, savo artimus žmones, savo baimes bei nerimą...

Omerta koncerte euforija ir žinomi vardai

0
Trečiadienio vakarą, vienas talentingiausių lietuviškos hiphopo scenos atstovų, po daugiau nei metų pertraukos, grįžo su trenksmu. Sausakimšame muzikiniame klube „Tamsta“ skambėjo nauji kūriniai ir jau gerai žinomi atlikėjo hitai. 2021 metais išleidęs bendrą dainą su...

Kaziuko mugė 2023: legenda atgimsta amatininkų rankose

0
Kaip Lietuvos valdovas Gediminas prieš 700 metų rašė „visiems krikščionims, pasklidusiems po platųjį pasaulį, vyrams ir moterims“, taip šiemet Kaziuko mugės organizatoriai kreipiasi į visus vilniečius ir miesto svečius, kviesdami į kovo 3–5 dienomis...

Jau prasidėjo: Palangą dvidešimtąjį kartą užkariauja mažoji žuvelė stinta

0
Palangą jau nuo šiandien užkariauja mažoji žuvelė stinta. Tradicinis žvejiškas, beje, jubiliejinis dvidešimtasis festivalis jau prasidėjo ir tęsis visą savaitgalį. Organizatoriai žada, jog šiais metais šventė „Palangos stinta“ bus tikrai išskirtinė, juk visgi jubiliejinė,...

Žalia šviesa aukščiausio lygio futbolui: Dariaus ir Girėno stadionui suteikta UEFA 4 kategorija

0
Pernai spalį LFF taurės finalu su griausmingu koncertu atidarytas Dariaus ir Girėno stadionas sulaukė svarbaus įvertinimo: Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA) oficialiai suteikė 4 kategoriją. Nuo šiol Kaune galės vykti aukščiausio lygio tarptautinės rungtynės....

Įspūdingus paveikslus taškuojanti kaunietė: „Po vyro mirties tai tapo vaistu, kuris gydo“

0
Piešiniai, kuriami akrilinių dažų taškavimo metodu, nėra naujiena, tačiau kuomet internete tai atradusi ir susidomėjusi kaunietė Jūratė Beniuškevičienė stačia galva pasinėrė į kūrybą, ji net neįsivaizdavo, kaip tai pakeis jos gyvenimą. Pirmiausiai, tai tapo...

Lietuvių sukurtą kliniką aplanko milijonai žmonių iš viso pasaulio

0
Lietuvą garsinanti žaidimų studija „Nordcurrent“ praėjusiais metais pristatė ligoninės tematikos žaidimą „Happy Clinic“, kurį išmėgino apie 5 mln. žaidėjų visame pasaulyje. Darbą greitosios pagalbos priimamajame kiekvieną mėnesį aktyviai išbando apie milijoną žmonių. Lygiai prieš metus...

20-tas Žvejiškas festivalis „PALANGOS STINTA 2023“ (Programa)

0
20-tas Žvejiškas festivalis „PALANGOS STINTA 2023“ Vasario 10-12 d. Programa Jūratės ir Kastyčio skveras Vasario 11 d. 8.00 – 12.00 Stintų meškeriojimo varžybos Palangos mero taurei laimėti ant jūros tilto 11.00 „Didžiosios Stintos“ sutiktuvės Vytauto ir Jūratės gatvių sankryžoje 12.00...

Ypatingas desertas Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga – lyg nuo Radvilų karališko puotos stalo

0
Šakių rajone esančioje Zyplių dvaro virtuvėje gimsta išskirtiniai patiekalai, kurių receptūros ištakos siekia šimtmečius. Įkvėpimo semiantis iš Vilniui svarbios didikų giminės, kuchmistras Artūras Rakauskas sukūrė ypatingą desertą, skirtą paminėti 700-ąjį Vilniaus gimtadienį. Karališkas sluoksniuotas desertas...

Jubiliejinė, dvidešimtoji, „Palangos stinta“ stebins skoniais, pramogomis ir rekordais

0
Palangoje virte verda pasirengimo Stintų šventei darbai – iki žvejiško festivalio, kasmet į kurortą atviliojančio itin gausų būrį pramogautojų, liko mažiau nei mėnuo. Keptomis stintomis Palangoje pakvips jau vasario 10-12 dienomis. Jubiliejinė „Palangos stinta“ Pasak vieno...

Lėlių spektaklis suaugusiems pasakos apie po karo išlikusių šišioniškių likimus

0
Naujausiame „Lino lėlių“ spektaklyje „Šišion“ spektaklio sumanytojas, dramaturgas, lėlių ir scenografijos autorius Linas Zubė su komanda imasi nepatogios ir viešajame diskurse primirštos temos – pokariu vykdytos Klaipėdos krašto autochtonų, dar vadinamų šišioniškiais, kolonizacijos ir...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img