Telšiuose – „Vandens muzikos“ ketvirtadieniai

0
117

Telšiuose jau šią savaitę prasideda gyvos muzikos koncertų ciklas „Vandens muzika“. O žinote apie ką ir kam tie koncertai? Muzikiniame pasaulyje yra tiek visokiausių stilių, krypčių ir formų, kad labai ilgai ir smulkmeniškai gilinantis + analizuojant niunasus, gali perkaisti smegenys. Bet šįkart – ne apie psichosomatiką. Šiuosyk apie muzikos ragavimą. Sutikime, ne visa muzika ir ne kiekvienam gali ir turi patikti. Kaip, tarkim, alyvuogės – arba labai skanu, arba kaip dyzelis. Bet paragauti – verta. Bent jau vardan žinojimo, kas yra Tavo muzikinės alyvuogės.

 

Telšiai – vienas nedaugelio miestų, kurio centre tyvuliuoja ežeras. Didelė dalis miesto gyventojų ir svečių gyvenimo vyksta Masčio ežero pakrantėje: pasivaikščiojimų takai, žaidimų aikštelės, dviračių takai, poilsio zonos, vandens pramogos, kavinės, žvejyba ir daug kitų užsiėmimų įvairiais metų laikais.

2016 metais, kai Telšiai gyveno Kultūros sostinės statusu, gimė idėja integruoti kultūros renginius į žmonių nestokojančią ežero pakrantę, taip gimė projektas „Vandens muzika“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė. Kultūros centras nebuvo pirmieji, sugalvoję muzikos ir ežero koncepciją – daugiau kaip pusę amžiaus Telšiuose gyvenęs ir kūręs maestro Konstantinas Dobrovolskis neretai su savo orkestrantais telšiškiams ir miesto svečiams grodavo plaukiodami valtimis Masčio ežere.

2019 metais vykęs gyvos muzikos koncertų ciklas „Vandens muzika“ sulaukė ypatingai ir netikėtai didelio žiūrovų susidomėjimo, kas suponuoja į žiūrovų alkį profesionaliai ir kitokiai muzikai.

Šiemet, remdamiesi praėjusio renginio atgarsiais, žiūrovų užklausomis ir rekomendacijomis, gyvos muzikos koncertų ciklo išvakarėse bus surengtas edukacinis pokalbių vakaras kavinėje „Senamiestis“, skirtą Telšių kūrėjams pristatyti, muziką kuriančio menininko kūrybiniam keliui ir atradimų istorijai pristatyti.

„Vandens muzikos“ atgarsiai parodo, kad žiūrovai noriai eksperimentuoja, vertina, renkasi, aptarinėja ir lygina įvairios stilistikos muzikos koncertus, todėl 2020 metų projektui parinkti skirtingi muzikiniai žanrai jau nebebijant, kad žiūrovai nusivils ar nesusirinks. Ir…jau nuo šio liepos ketvirtadienio visuomet 20 val. Telšių amfiteatre Telšių kultūros centras pradės rengti skirtingą muzikinį žanrą pristatančius koncertus“, – sako Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas.

Pradžiai – preciziškas intonavimas, tiksli dainavimo manieros pagava, atitinkančios epochos dvasią aranžuotės ir virtuoziškas dainų išpildymas yra atgaiva specialisto ausiai kartu su vieninteliu ansambliu Lietuvoje autentiškai ir korektiškai atkartojančiu retro stilistiką „The Ditties“ (https://www.facebook.com/theditties/). Kai sėdi tokiame mergaitiško žaismo ir švelnios lyrikos kokteilyje, nuo to gerumo tik gerėja….

O kitas ketvirtadienis – baltiškų įvaizdžių, ąžuolinės stiprybės ir patrakusios energijos derinys su gausia, perkūniškai galinga, spalvinga, uždegančiu trankumu garsėjančia Latvijos būgnų ir dūdmaišių grupe „Auļi“ (https://www.facebook.com/AuliEtnotranss/). Nors jų repertuaras prasidėjo nuo tradicinių šokių ir dūdmaišių melodijų, tačiau netrukus kolektyvas pasuko savitu keliu, kurdama savo tonacijas ir ritmus.

Dėmesio! Ekspresyvūs, energingi ir nepaprastai ypatingi ketvirtadienio vakarai jau Telšiuose. Apsirenkit patogiai ir pagal oro temperatūrą, pasiimkit kilimėlį atsisėsti, prigriebkit priemonę nuo uodų (O gal? Skėtį?), arbatos termosą ir susitinkame paragauti muzikinių kokteilių! P. S. renginiai NEMOKAMI!

Telšių kultūros centro informacija